Festiwalowy Rzeszów 2023

Rzeszów w tym roku zachwyci Was letnimi festiwalami!

 

DOPE FEST

Rzeszów znów na mapie festiwali hip hopowych. Na skwerze Millenium Hall wystąpi 6 czołowych wykonawców sceny hip hopowej reprezentujących odmienne style.

🎼 LINE - UP: 🎼

 

SOBOTA 17.06 // OKI
SOBOTA 01.07 // BIAŁAS
SOBOTA 22.07 // YOUNG MULTI
SOBOTA 12.08 // KINNY ZIMMER
SOBOTA 26.08 // Informacje już wkrótce
SOBOTA 09.09 // Informacje już wkrótce

 

Czekają na Was także bezpłatne aftery po każdym koncercie w klubie Przystań na lato (dla uczestników koncertów 18+). Dystrybutorem biletów online jest Going. oraz Empik Bilety natomiast stacjonarnie salony Empik w całej Polsce.

🎫 EARLY BIRD - 69 PLN

🎫 STANDARD - 89 PLN

🎫 LAST CALL - 99 PLN

Więcej informacji:

Dope FestESK - Europejski Stadion Kultury

Największe tego typu wydarzenie na Podkarpaciu. Podczas festiwalu co roku w różnych miejscach Rzeszowa odbywa się kilkadziesiąt wydarzeń – koncertów, spektakli teatralnych, performance’ów, warsztatów dla starszych i młodszych, wystaw, spotkań i nie tylko!

 

🗓 Oto garść najważniejszych informacji: 🗓

🎼

KONCERT GŁÓWNY

Park Sybiraków

23 czerwca

20:00-23:30

na którym wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej (z krajów Partnerstwa Wschodniego) – wykonają własne utwory i zagrają w tzw. kolektywach, czyli duetach.

 

KONCERT OTWARCIA: Daria ze Śląska

Kolektywy:

JUSTYNA STECZKOWSKA + BRAINSTORM (ŁOTWA)

BOKKA + NOËP (ESTONIA)

SARA JAMES + OLENA USENKO (UKRAINA)

SMOLIK//KEV FOX + ALINA PASH (UKRAINA)

 

Scena alternatywna: ELECTRO EAST

Fosa Zamku Lubomirskich
Jednym z projektów artystycznych Wschodu Kultury - Europejskiego Stadion Kultury jest Electro East, czyli cykl koncertów w Klubie Festiwalowym w fosie Zamku Lubomirskich prezentujący najciekawszych artystów sceny alternatywnej.

🏰

24.06 // JAKUB SKORUPA // OFELIA // ZESPÓŁ KAMP
26.06 // FO SHO

 

SMYK ARENA
Warsztaty kreatywne dla dzieci
Klub Festiwalowy, Fontanna multimedialna

24.06 w godzinach 13:00 - 17:00
25.06 w godzinach 13:00 - 17:00

Więcej informacji:

Europejski Stadion Kultury 2022

 


LETNIE BRZMIENIA

W line-upie Letnich Brzmień w Rzeszowie pojawia się ich weteran – MROZU, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny”, oraz niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska. BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące artystki młodego pokolenia. 

 🎼

Harmonogram koncertów:

🌷 7.07, PIĄTEK – MROZU // KACPERCZYK // LEMON // NATALA SZROEDER // ZALIA // AREK KŁUSOWSKI🌷

🌼 8.07, SOBOTA – BABIE LATO // NOWOSKA // BRODKA // MERY SPOLSKY // ARS LATRANS ORCHESTRA // TYNSKY🌼


BILETY:

karnet REGULAR - 299 PLN
karnet FINAL CALL - 359 PLN

Więcej informacji:

Letnie Brzmienia 2022

RE: RZESZÓW FESTIWAL

To już pewne! Druga edycja RE: Rzeszów Festival odbędzie się w piątek i sobotę 28 i 29 lipca.

Dwudniowy festiwal zadebiutował w stolicy Podkarpacia w 2022 roku szturmem przebijając się przez zatłoczoną mapę festiwalową Polski. Dzięki kolejnej edycji ma szansę na dobre zapisać się w kalendarzu obowiązkowych letnich wydarzeń muzycznych.
Pierwsza edycja RE: Rzeszów Festival spotkała się z gorącym przyjęciem. Podczas dwóch dni imprezy bawiło się aż 5,5 tys. festiwalowiczów. Zagrały takie gwiazdy jak m.in. Mrozu, Margaret, Brodka, Baranovski, Fisz Emade Tworzywo, Pezet, Natalia Przybysz, czy rodzimy rzeszowianin Arek Kłusowski.

Koncert zamykają AGNIESZKA CHYLIŃSKA i DR. MISIO.

Wystąpią również: SORRY BOYS // KRÓL // BEDOES 2115 // T.LOVE // JULIA WIENIAWA // RUBENS // JANN // GRZEGORZ HYŻY

Więcej informacji:

RE: RZESZÓW FESTIWAL 2023

 


ROCKOWA NOC

ROCKOWA NOC to festiwal o MOCNYCH KORZENIACH – w 2023 roku będzie świętował swoje 18-ste urodziny i zdecydowanie będzie to NAJGŁOŚNIEJSZA IMPREZA W MIEŚCIE, do tego NAJWIĘKSZA 18-tka W POLSCE!

Daj się porwać w wir imprezy i poczuj na własnej skórze kawał historii polskiego rocka! ROCKOWA NOC 2023 to dwa dni dobrej zabawy 25 i 26 sierpnia na terenie festiwalowym w samymsercu Rzeszowa – na Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Potężny obszar jest podzielony na: strefę koncertową, w której na scenie głównej zobaczysz największe gwiazdy polskiego rocka w jego barwnych odsłonach – Rockowa Noc nie zamyka się na żadne rockowe i metalowe brzmienia, a to znaczy, że w line-upie na pewno znajdziesz coś dla siebie,strefę gastro, w której wrzucisz coś na ząb,strefę atrakcji dodatkowych, wśród których zaplanowaliśmy między innymi strefę spotkań z artystami, rockotekę, strefę motocyklistów, czy strefę atrakcji dla dzieciaków.
Nieodłącznym elementem ROCKOWEJ NOCY jest też co roku Przegląd Zespołów Konkursowych, w którym młoda zdolna krew walczy o nagrodę finansową i statuetkę związanego z Rzeszowem założyciela kultowej kapeli Breakout – Tadeusza Nalepy. Ze sceny popłyną autorskie kawałki młodych kapel i ich aranżacje mistrza Nalepy.

Line Up Rockowej Nocy 2023:

VADER
WALUŚKRAKSAKRYZYS
NOCNY KOCHANEK
DZIWNA WIOSNA
FRONTSIDE
DOPELORD
GA-GA / ZIELONE ŻABKI
W.S.K

 

Więcej informacji:

ROCKOWA NOC