Rowerowy Maj

🚲 ROWEROWY MAJ 🚲

📆 04-31 maja 2022 📆

🚴‍♀️ 🚴‍♂️

 

Największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Pomysłodawcą jest Miasto Gdańsk, a w tym roku po raz pierwszy również Rzeszów dołączył do akcji.

Rowerowy Maj poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower, kształtuje zdrowe nawyki i proekologiczną postawę. Skutecznie zmienia także okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom. 

 

📋 Zasady kampanii są bardzo proste: 📋

 

Każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel czy pracownik placówki, który w maju dotrze do szkoły czy przedszkola w sposób aktywny: 

 

🚲 na rowerze 🚲

🛴 na hulajnodze 🛴

⛸ na rolkach ⛸

🛹 na deskorolce 🛹

 

otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.

Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. 

🥇 🥈 🥉

 

Udział w kampanii Rowerowy Maj ma same zalety, nie tylko dla uczestników, ale również dla szkół, przedszkoli i miast.

 

Najwięcej korzystają oczywiście aktywni uczniowie i przedszkolaki. Dzięki codziennym aktywnym dojazdom na lekcje, zaczynają dzień od ruchu fizycznego, co jest uznawane za metodę zwiększenia efektywności nauki i poprawy koncentracji. Są bardziej aktywni i uśmiechnięci, a ich motywacja aby nie opuścić ani dnia nauki zdecydowanie wzrasta. Aktywne dzieciństwo to podstawa zdrowia, pozwala wzmocnić organizm, zwiększyć sprawność i odporność dziecka. Dzięki samodzielnym lub wspólnym z rodzicami i rówieśnikami dojazdom uczniowie stają się bardziej pewni siebie i samodzielni, lepiej poznają swoją okolicę oraz nabywają i utrwalą znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach poprzez własną praktykę. Rower, czy hulajnoga okazują się być równie skutecznym, a zarazem o wiele bardziej atrakcyjnym środkiem transportu do szkoły, przedszkola czy domu.

Rowerowy Maj uczy poprzez zabawę, a zdrowa rywalizacja i zasada „fair play” to nieodłączne elementy tej kampanii. Każda aktywne podróż do szkoły zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej, jak i klasowej. Dążenie do wspólnego celu zacieśnia relacje między uczniami, wzmacnia koleżeństwo i umiejętności pracy zespołowej. Tytuł najbardziej rowerowej klasy w szkole przynosi dużo satysfakcji i gwarancję dobrej zabawy w postaci wspólnego wyjścia do kina, aquaparku, kręgielni, czy parku linowego.

🛴 🚲

Koordynator Miejski Kampanii w Rzeszowie:

 

Ewa Łozińska

ewa.lozinska@erzeszow.pl

tel. 178 754 875

 

Grzegorz Gross

sekretariat@mos.resman.pl

 

tel. 885 971 418

 

Zapraszamy do udziału!

☀️

Zarezerwuj